TEB Shortcut

Shortcut Staj Programı

Kimler Katılabilir?
Üniversitelerin lisans programlarına devam eden 3. sınıf öğrencileri katılabilir.

Shortcut Staj Programı ne zaman başlar ve ne kadar sürer?
Shortcut Staj Programı her yıl Haziran – Eylül ayları arasında 10 -12 hafta boyunca gerçekleştirilir.

Shortcut nasıl bir staj programıdır?
Shortcut, Genel Müdürlükte ve Kurumsal Şubelerde yapılandırılmış proje yönetimi sağlayabilecek bölümlere yöneliktir.

Shortcut Staj Programı için başvuru ve değerlendirme süreci nasıl gerçekleştirilir?
Öğrencilerin, Üniversitelerde düzenlenen "vaka çalışmaları" (case study), "asansör sunumları" (elevator pitch) gibi farklı etkinlikler katılması ve başarılı olması beklenmektedir. Amacımız; yüksek potansiyelli öğrenciler belirlemektir.

Tüm üniversite etkinliklerimiz, TEB Kariyer sosyal medya hesaplarından ve üniversitelerin kariyer merkezi ve kulüpleri kanalıyla düzenli olarak duyurulur ve etkinliklere katılım için başvuru toplanır.

Shortcut Staj Programı için ayrıca bireysel başvuru alınmaz.

"Vaka çalışmaları" (case study), "asansör sunumları" (elevator pitch) gibi farklı tekniklerle seçilen başarılı öğrenciler TEB Akıl Fikir Kampüsü"ne davet edilir. AFK esnasında titizlikle gözlemlenen öğrencilerden başarılı olan 3.sınıf öğrencileri yaz döneminde "Shortcut Staj Programına" davet edilir.

(Üniversite etkinlikleri sonrasında başarılı olan öğrencilere Akıl Fikir Kampüsü"ne davet edilmeden önce online Sözel-Sayısal Yetenek Testi, İngilizce Testi ve Kişilik Envanteri uygulanır.)

Shortcut Staj Programı sonunda;
Stajı süresince performanslarıyla fark yaratan, projesini başarı ile tamamlayan ve 4.sınıfa geçen öğrencilere TEB"de yarı zamanlı çalışma olanağı, mezun olduklarında da doğrudan TEB Ailesi"ne Management Trainee olarak katılma olanağı verilir.